Witamy na nowym forum USS Phoenix

Zaczęty przez Q__, 01 Sie 2023, 00:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Q__

Stare forum odeszło do muzeum wraz z resztą dawnej wersji strony, ale przecież ani świat, ani historia polskiego fandomu ST, się nie kończy.

Oby ilość nowych topiców przerosła liczebność starych (choć podobno fora są tylko dla dinotreków dinozaurów ;) ).

Eviva

Stara wiara znów
przygarnie cię
szkoda słów
Więc uśmiechnij się
I do góry głowa!

reyden

Dobrze że forum już jest .

@Eviva

Powiedz stary gdzieś ty był przez okrągły rok

Pewnie świat nie szczędził ci zmartwień ani trosk .

Legendarne Czerwone Gitary i Krzysiu Klenczon
We Are Rangers
We Live For The One , We Die For The One

Q__

Witajcie, witajcie (ponownie)  :) .

Cieszę się, że nie macie kłopotów z nowym silnikiem.

Glub


Q__

A Ty chyba na dawnym Phoenixie nie bywałeś (albo z racji krótszego - od 2006 - fandomowego stażu czegoś nie wiem). Tym milej powitać  :) .

Smok.Eustachy

Postuluję dział o Fantasy. O Star Warsach.

Q__

W zasadzie fantasy była dotąd omawiana w dziale SF. Spytam Kolegów (Kai, The_D) co oni na takie rewolucje.

The_D

Ogólnie to nie chciałbym być ostateczną wyrocznią w temacie merytoryki. Natomiast jako użytkownik zaproponował bym kompromis w postaci zmiany nazwy i dołożenia fantasy i pewnie od razu horroru też, jak to z resztą jest na discordzie już teraz. Z zalet będzie np. brak konieczności rozwodzenia się gdzie np. wrzucać twórczość Le Guin itp.
No i nowe forum ma opcję przenoszenia wątków między działami, więc w zasadzie żadna decyzja nie jest nieodwracalna, ew. tylko będzie wymagać trochę pracy pracy szuflą.

Q__

#9
Przyznam, że jestem tu tradycjonalistą (a przynajmniej czuję się zakładnikiem phoenixowych tradycji), ale - wobec tego - jeśli nie zobaczymy sprzeciwu przemianujemy dział.
Czy dodawać horror? Tradycyjnie wymieniany jest jako trzeci, ale są i tacy, którzy uznają go za pododmianę fantasy (superherosi, skądinąd, też bywają tak klasyfikowani). Niemniej - w sumie może być. Też w imię tradycji ;).

Q__

#10
Po dłuższym dumaniu dodałem dział "Nauka, Technika, Futurologia" z podtytułem zaproponowanym przez Drixa ;).

Pewne tematy zostały tam przeniesione z "Różności".

Universum

Shal'kek nem'ron

Q__


Q__

#13
Pierwszy zbanowany spambot na nowej wersji forum:
https://forum.startrek.pl/index.php?action=profile;u=25
Niech spoczywa w pokoju ;).