Aktualności:

SMF - Just Installed!

Menu główne

Star Trek: Strange New Worlds

Zaczęty przez Q__, 01 Sie 2023, 00:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

rs

Dobrym przykładem na bezsensowne szukanie zmiany wyglądu obcych jest przykład Klingonów - tłumaczenia w Enterprise są mało sensowne - levodiańską grypa i zmutowane DNA były niepotrzebną próbą tłumaczenia, tego czego nie powinno się tłumaczyć

Q__

#91
IMHO to akurat miało pewien wdzięk. A mleko rozlało jeszcze DS9, wprowadzając w - skądinąd b. fajnym - "Trials and Tribble-ations" równoprawne współistnienie w jednym uniwersum wizualnych rzeczywistości (że tak to ujmę) TOS-u i TNG+.

(Inna sprawa, że DS9, mimo wizualnego dopieszczenia, też było na swój sposób umowne. Nie miało już futurologicznych ambicji TMP czy TNG, albo nawet TOS-u, w całym jego teatralizmie.)

EDIT:
Smok.Eustachy, wyszło na nasze. Ludziska się rzuciły oglądać musical ;):
https://trekmovie.com/2023/09/01/star-trek-strange-new-worlds-climbs-streaming-top-10-chart-for-week-of-musical-episode/

rs

Ostatniemu Odcinkowi drugiego sezonu SNH zarzuca się, że pojawia się w nim chamski cliffhanger. Jest, tyle, że była to tradycja TNG. W ostatnim odcinku trzeciego sezonu Picard objawia się jako Locutus Borg (The Best of Both Worlds). Podobnie było na końcu czwartego, piątego i szóstego sezonu. Tyle, że w cliffhangerze w SNW nie ma żadnego suspensu - wiadomo, że bohaterowie przeżyją, gdyż pojawiają się w kolejnym serialu, a Enterprise nie zostanie zniszczony. Jedynie los Kapitan Batel jest niepewny, ale niestety pewnie jej nie ubiją

Q__

Cytat: rs w 02 Wrz 2023, 08:25Ostatniemu Odcinkowi drugiego sezonu SNH zarzuca się, że pojawia się w nim chamski cliffhanger.

Cóż, ludziska są przeczulone w dobie krążących nisko nad głowami ;) cancelacji.

Cytat: rs w 02 Wrz 2023, 08:25Tyle, że w cliffhangerze w SNW nie ma żadnego suspensu - wiadomo, że bohaterowie przeżyją

W zasadzie zawsze tak było w wypadku trekowych clifhangerów, poza pierwszym, "TBoBW" właśnie, bo wtedy kwestia powrotu Stewarta, więc i Picarda, się ważyła...

rs

Cytat: Q__ w 02 Wrz 2023, 08:47W zasadzie zawsze tak było w wypadku trekowych clifhangerów, poza pierwszym, "TBoBW" właśnie, bo wtedy kwestia powrotu Stewarta, więc i Picarda, się ważyła...
Ciekawe, o tym nie słyszałem

Q__

#95
A linkowałem coś na ten temat swego czasu - minimum ten tekst Jordana Hoffmana z delikatną wzmianką:
https://muzeum.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=1083&page=5#msg315592
(Chyba i coś więcej, ale teraz nie znajdę.)

annami

Cytat: Q__ w 30 Sie 2023, 00:17Wygląd wyglądem, tu chodzi zasadniczo o postawienie na głowie wszystkiego, co wiemy o tym gatunku* + bezwstydne rżnięcie z "Aliena"...

Mnie się to Gornowe rozmnażanie kojarzy z Magogami z "Andromedy" - choć to pewnie też było wzorowane na "Alienie" :)

Q__

#97
Mnie też się tak kojarzy, i tym samym wygląda na wtórność do kwadratu (z przyczyny, którą sama podałaś), choć również stanowi kolejny dowód, że w Treku nic nie ginie (którą to tezę od lat głoszę) ;).

(BTW. Na podobieństwa nowych Gorn i Magogów - a zwł. na to, że obie te cywilizacje w podobny sposób nie trzymają się kupy - zwracałem też uwagę w ostatnim - jak dotąd - odcinku phoenixowego podcastu.)

annami

Cytat: Q__ w 05 Wrz 2023, 20:16Mnie też się tak kojarzy, i tym samym wygląda na wtórność do kwadratu (z przyczyny, którą sama podałaś), choć również stanowi kolejny dowód, że w Treku nic nie ginie (którą to tezę od lat głoszę) ;).

(BTW. Na podobieństwa nowych Gorn i Magogów - a zwł. na to, że obie te cywilizacje w podobny sposób nie trzymają się kupy - zwracałem też uwagę w ostatnim - jak dotąd - odcinku phoenixowego podcastu.)O, to podcastu nie oglądałam, ale też miałam to skojarzenie chyba od początku- choć z dwojga złego już wolę tę wersję Gornów niż Magogów. Nie cierpiałam ich w AND, poza wiadomym wyjątkiem ;)

Ale w przypadku Magogów przynajmniej zakażonego dało się jakoś odratować, choć ciężko- więc przy tej analogii nie byłoby tak źle dla Batel.

Q__

Cytat: annami w 05 Wrz 2023, 20:36O, to podcastu nie oglądałam

To zapraszam do odsłuchania ;):
https://forum.startrek.pl/index.php?topic=7.0

Cytat: annami w 05 Wrz 2023, 20:36choć z dwojga złego już wolę tę wersję Gornów niż Magogów.

Cóż, są bardziej wysokobudżetowi wizualnie ;).

Cytat: annami w 05 Wrz 2023, 20:36Ale w przypadku Magogów przynajmniej zakażonego dało się jakoś odratować, choć ciężko- więc przy tej analogii nie byłoby tak źle dla Batel.

Tak, medycyna transporterowa znów by cud zdziałała - o czym też było w podcaście ;).

Q__

#100
W międzyczasie DeCandido podsumował - jak ma w zwyczaju - drugi sezon SNW:
https://www.tor.com/2023/08/17/we-work-better-all-together-star-trek-strange-new-worlds-second-season-overview/

Steve Shives uczynił to samo:
https://www.youtube.com/watch?v=6fq4AAaYVfk

Natomiast ekipa TrekYards przyjrzała się bliżej - całkiem niedawno - nowym (dorosłym) Gornom:
https://www.youtube.com/watch?v=7ogdm5nEIYQ

Q__

Finał drugiego sezonu SNW również odniósł oglądalnościowy tryumf*:
https://trekmovie.com/2023/09/07/star-trek-strange-new-worlds-finishes-season-2-on-the-streaming-top-10-chart-again/

* Więc sam już nie wiem, jak to z obecną popularnością Treka jest...