Aktualności:

SMF - Just Installed!

Menu główne

TrekSfera 2023

Zaczęty przez Q__, 01 Sie 2023, 17:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

annami

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 01:10Też go chyba najbardziej lubię z tej gromadki, choć Tendi i Rutherford też są ok, a i irytująca Mariner miewa swoje momenty.

Lubię też Tendi i Rutherforda,  nawet żal mi, że oni nie przenieśli się do nieanimowanej przeszłości w crossoverze - no, ale wtedy byłoby jeszcze gorzej z odesłaniem całej gromadki.

Właśnie dlatego,  że Mariner jednak miewa swoje momenty, nie twierdzę, że jej nie lubię;) Zresztą Dal z PRO też zaczyna jako bardzo irytująca postać ;)Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 01:10Do Twojej krótkiej listy dorzuciłbym "Time Amok". Jest tak samo klasycznie Trekowy, jak te, które wymieniłaś.
"A Moral Star" sprawdza się znów w kategorii efekciarskich two-parterów.

Ja je generalnie wszystkie lubię, więc gdzieś musiałam się zatrzymać:D Np. odcinki z planetą modyfikacji genetycznych i o przeszłości bohaterów też były ciekawe, w pierwszym przypadku nawet zabawne.


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 01:10Tak, Dal dał radę tam, gdzie nawet Kirk musiał oszukiwać. I nawet da się to uzasadnić in universe, w końcu augment.

(Przy czym: nie wiem czy zauważyłaś, ale jego zmagania z testem Kobayashi Maru przypominają wcześniejsze przechodzenie przez Boimlera testu Borg Encounter.)


Mnie się bardzo podobało, jak Dal sam sobie zepsuł to poradzenie sobie z testem:D

Nie zauważyłam przedtem analogii z testem Borg, ale ten odcinek LD też mi się podobał - zresztą overachiever mode to ja rozumiem :D ;)Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 01:10Nie wiem czy najsłabszy, ale niewątpliwie najmniej Trekowy, podobny do wczesnego TCW, niemniej - jak napisałaś - przy tych założeniach nie mogli zacząć inaczej...
No właśnie mnie się go w zasadzie dobrze oglądało, ale jeśli chodzi o charakter, to dosyć mocno się różni od reszty i jak ktoś nie lubi klimatów a'la starwarsowych, to może się zniechęcić. Klimaty TCW akurat mi odpowiadają (jestem w trakcie, chyba w sezonie 3), tak jak zresztą lekkie domieszki "starwarsowe", tak jak się czasem zdarza w ORV, ale akurat w PRO inne odcinki wypadają lepiej.

Q__

#16
Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11nawet żal mi, że oni nie przenieśli się do nieanimowanej przeszłości w crossoverze - no, ale wtedy byłoby jeszcze gorzej z odesłaniem całej gromadki.

W zasadzie zależałoby to tylko od założeń przyjętych przez scenarzystów. W tym wypadku zmodyfikować je byłoby b. łatwo. Wystarczyłoby powiedzieć, że paliwa dla portalu starczy na 3 osoby (i całą dalszą akcję przeprowadzić tylko ze względu na jednego chorążego), albo - przeciwnie - stwierdzić, że surowca z pamiątkowej płytki starczy na czwórkę.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11Właśnie dlatego,  że Mariner jednak miewa swoje momenty, nie twierdzę, że jej nie lubię;)

Mój ulubiony z tych momentów - gdy przybyła na odsiecz prowadząc wszystkie Cali ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11Zresztą Dal z PRO też zaczyna jako bardzo irytująca postać ;)

Prawda, gdzieś z poziomu pomiędzy młodym neoKirkiem, a Burnham. Z tym, że on szybciej się z tego otrząsnął, i miał lepsze alibi w postaci warunków, w których dorastał, zdany tylko na siebie.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11Mnie się bardzo podobało, jak Dal sam sobie zepsuł to poradzenie sobie z testem:D

Tak, ładne pokazanie jego gigantycznego kapitańskiego potencjału, i zasugerowanie, że nie jest jeszcze gotowy, zarazem. I wszystko to w jednej scenie.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11No właśnie mnie się go w zasadzie dobrze oglądało, ale jeśli chodzi o charakter, to dosyć mocno się różni od reszty i jak ktoś nie lubi klimatów a'la starwarsowych, to może się zniechęcić.

Pewnie taka stała za tym kalkulacja - próbujemy przyciągnąć szeroką, młodą, widownię, a fani i tak zacisną zęby i obejrzą (by potem się pozytywnie rozczarować, a nawet ulec oczarowaniu ;)).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11Klimaty TCW akurat mi odpowiadają (jestem w trakcie, chyba w sezonie 3)

3? Potem będzie jeszcze lepiej ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 04:11ale akurat w PRO inne odcinki wypadają lepiej.

Bo bardziej (a nawet bardzo ;)) Trekowo.

annami

#17
Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:19W zasadzie zależałoby to tylko od założeń przyjętych przez scenarzystów. W tym wypadku zmodyfikować je byłoby b. łatwo. Wystarczyłoby powiedzieć, że paliwa dla portalu starczy na 3 osoby (i całą dalszą akcję przeprowadzić tylko ze względu na jednego chorążego), albo - przeciwnie - stwierdzić, że surowca z pamiątkowej płytki starczy na czwórkę.


W sumie racja - no, ale pewnie kwestia cięcia kosztów, itp. ;) Ale zwłaszcza wprowadzenie Tendi byłoby takie fajnie szokujące w kontekście sytuacji :)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:19Prawda, gdzieś z poziomu pomiędzy młodym neoKirkiem, a Burnham. Z tym, że on szybciej się z tego otrząsnął, i miał lepsze alibi w postaci warunków, w których dorastał, zdany tylko na siebie.


No, w sumie tamci też mieli trudne dzieciństwo ;) Nie wiem,  jaka jest aktualnie Burham - nie oglądałam sezonu 4, czekam, aż przyjdzie do Polski - chyba jedyny kawałek oficjalnych Treków, którego nie oglądałam, poza częścią Short Treków - ale sądząc po zwiastunie i reakcjach na konwencie, to chyba podobnie jak przedtem ;)

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:19Tak, ładne pokazanie jego gigantycznego kapitańskiego potencjału, i zasugerowanie, że nie jest jeszcze gotowy, zarazem. I wszystko to w jednej scenie.


Chyba nie zdążymy zobaczyć, kto tam z niego wyrośnie.Choć twórcy zdaje się nie tracą nadziei na przyszłość PRO.Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:19Pewnie taka stała za tym kalkulacja - próbujemy przyciągnąć szeroką, młodą, widownię, a fani i tak zacisną zęby i obejrzą (by potem się pozytywnie rozczarować, a nawet ulec oczarowaniu ;)).Może i racja, o ile się nie zrażą, że inaczej się zapowiadało. Choć właściwie następne odcinki też są dość przygodowe i trekowe jednocześnie:)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:193? Potem będzie jeszcze lepiej ;).


Nawet wcześniej, zagalopowałam się- aktualnie sześć odcinków do końca sezonu 2. No i sama "Ashoka" do nadrabiania, ale na nią czeka luka czasowa po tym, jak skończę "SeaQuest" ;)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 10:19Bo bardziej (a nawet bardzo ;)) Trekowo.


To też, ale już tak akcja nie biegnie na łeb na szyję, no i lokacje ciekawsze :)

Q__

#18
Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23W sumie racja - no, ale pewnie kwestia cięcia kosztów, itp. ;)

Czy mundury i charakteryzacja dla dwojga aktorów aż tyle by kosztowały?

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23Ale zwłaszcza wprowadzenie Tendi byłoby takie fajnie szokujące w kontekście sytuacji :)

I - zapewne - wymagało większego zniuansowania scenariusza ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23No, w sumie tamci też mieli trudne dzieciństwo ;)

Ale jednak spędzali je w utopijnej UFP, nie - w obozie pracy niewolniczej.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23Nie wiem,  jaka jest aktualnie Burham

W czwartym sezonie jakby nieco się poprawiła, ale zapowiedzi sugerują, że piąty może przynieść regres.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23sądząc po zwiastunie i reakcjach na konwencie, to chyba podobnie jak przedtem ;)

Owszem, w zwiastunie widać stare wady DISCO, ale z drugiej strony mam wrażenie, że jest już trochę za późno - tj. nawet gdyby DSC bardzo się poprawiło, miłości fandomu już nie zyska, przynajmniej w najbliższym czasie. (PIC miał o tyle łatwiej, że bazował na kochanych już postaciach, i szedł w wizualną elegancję, dlatego więcej mu wybaczano.)

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23Chyba nie zdążymy zobaczyć, kto tam z niego wyrośnie.

Ważne jeśli choć zobaczymy, że dokonał sporych postępów na swojej drodze.
Resztę mogą dopowiedzieć komiksy, powieści, STO, czy - co by było najlepsze, i reszty nie wykluczało - scena po latach w finalnym odcinku (np. coś w stylu kapitan/admirał Dal siedzi i wspomina, na starość w domu, albo w pełni sił, w fotelu kapitańskim nowego flagowca).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23Choć właściwie następne odcinki też są dość przygodowe i trekowe jednocześnie:)

Zdołali złapać zdrową równowagę, której zabrakło innym nowym Trekom (wyjąwszy dalsze sezony ORV, i pojedyncze epizody innych serii).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23No i sama "Ashoka" do nadrabiania

Ona, póki co, budzi mieszane uczucia widzów. Filoni też zaczyna się gubić, czy jeszcze nas zaskoczy?

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23jak skończę "SeaQuest" ;)

Czyli i temat o nim trzeba reaktywować ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 13:23no i lokacje ciekawsze :)

Wnętrza dumnej jednostki GF, i - co zawsze w cenie ;) - planety odcinka.

annami

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Czy mundury i charakteryzacja dla dwojga aktorów aż tyle by kosztowały?

Może kwestia dodatkowej zapłaty dla aktorów ;)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Ale jednak spędzali je w utopijnej UFP, nie - w obozie pracy niewolniczej.


Mnie w sumie mogłoby być nawet trochę żal Michasi po przeczytaniu autobiografii Spocka - trudności związane z innością i utratą rodziny to jednak były dla niej ciężkie - tylko nie wiem, czy naprawdę w efekcie końcowym byłaby tak irytująca.Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11W czwartym sezonie jakby nieco się poprawiła, ale zapowiedzi sugerują, że piąty może przynieść regres.

To może dobrze, że czwarty przede mną.
:)

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Owszem, w zwiastunie widać stare wady DISCO, ale z drugiej strony mam wrażenie, że jest już trochę za późno - tj. nawet gdyby DSC bardzo się poprawiło, miłości fandomu już nie zyska, przynajmniej w najbliższym czasie. (PIC miał o tyle łatwiej, że bazował na kochanych już postaciach, i szedł w wizualną elegancję, dlatego więcej mu wybaczano.)


Mogłoby być ciężko, chociaż dla mnie nowe postacie z 3 sezonu PIC też są fajne - Jacka polubiłam pomimo okoliczności:)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Ważne jeśli choć zobaczymy, że dokonał sporych postępów na swojej drodze.
Resztę mogą dopowiedzieć komiksy, powieści, STO, czy - co by było najlepsze, i reszty nie wykluczało - scena po latach w finalnym odcinku (np. coś w stylu kapitan/admirał Dal siedzi i wspomina, na starość w domu, albo w pełni sił, w fotelu kapitańskim nowego flagowca).

Komiksy i książki byłyby fajne - na razie sprowadziłam sobie z PRO "Dangerous Trade" do poczytania - podobno zdobyło uznanie i jakąś nagrodę.

Chciałabym też jeszcze jakichś książek  z ORV -"Sympathy for the Devil" była ciekawa.

Taka scena końcowa z Dalem byłaby ok, tylko musieliby jeszcze mieć szansę ją nakręcić.Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Zdołali złapać zdrową równowagę, której zabrakło innym nowym Trekom (wyjąwszy dalsze sezony ORV, i pojedyncze epizody innych serii).

Robię drugą rundę oglądania ORV w ramach podtrzymywania ruchu na platformie ;) i zaskoczyło mnie, że te bardzo dobre odcinki pojawiały się tam już bardzo wcześnie, wcześniej niż mi się wydawało :)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Czyli i temat o nim trzeba reaktywować ;).

U mnie już po zmianie kapitana - ale wolałam Bridgera :)

Może coś skrobnę na forum o Asimovie, bo oglądam też "Fundację", ale książki już bardzo słabo pamiętam, więc w aspekcie porównania byłabym złym sędzią :)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 15:11Wnętrza dumnej jednostki GF, i - co zawsze w cenie ;) - planety odcinka.


A tak, "dziwne nowe światy" zawsze w cenie ;)

Q__

#20
Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Może kwestia dodatkowej zapłaty dla aktorów ;)

Że niby grając głosowo są tańsi? ;)

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Mnie w sumie mogłoby być nawet trochę żal Michasi po przeczytaniu autobiografii Spocka - trudności związane z innością i utratą rodziny to jednak były dla niej ciężkie - tylko nie wiem, czy naprawdę w efekcie końcowym byłaby tak irytująca.

Pytanie też czy przodująca Federacyjna psychologia i psychiatria nie powinna sobie od ręki radzić z podobnymi problemami?

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20To może dobrze, że czwarty przede mną.

On jest zarazem najlepszy (ciekawy wątek SF, istotny rozwój postaci, parę dobrych scen), i najmniej atrakcyjny (bo nudnawy, z dużą ilością emocjonalnego banteru i filleru) z całego DISCO, ale zarazem stanowi dowód, że Discovery nie musi być głupie.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Jacka polubiłam pomimo okoliczności:)

On w sumie daje się lubić, mimo irytującej neokirkowatości najpierw, a zrobienia z niego secondary villaina potem. Tyle, że jego wątek (a nawet istnienie w tej formie) kompletnie nie ma sensu.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20z ORV -"Sympathy for the Devil" była ciekawa.

Wiesz, zapewne, że to miał być odcinek? Może go jeszcze nakręcą?

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Taka scena końcowa z Dalem byłaby ok, tylko musieliby jeszcze mieć szansę ją nakręcić.

W sumie drugi sezon jest jeszcze w kręceniu. Mogą chcieć dorzucić jakiś podobny finał, czy to w obliczu nieuniknionej cancelacji, czy - jak kiedyś JMS, a niedawno MacFarlane - na wszelki wypadek.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Robię drugą rundę oglądania ORV w ramach podtrzymywania ruchu na platformie ;) i zaskoczyło mnie, że te bardzo dobre odcinki pojawiały się tam już bardzo wcześnie, wcześniej niż mi się wydawało :)

Pierwszy sezon ORV ma naprawdę dobre fabuły, tylko trzeba odfiltrowywać z nich to, co zostało doklejone ze względu na kwestie legalne.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20U mnie już po zmianie kapitana - ale wolałam Bridgera :)

W zasadzie z SQ, jak z S:1999, wystarczy oglądać pierwszy sezon ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20Może coś skrobnę na forum o Asimovie, bo oglądam też "Fundację", ale książki już bardzo słabo pamiętam, więc w aspekcie porównania byłabym złym sędzią :)

Serial i książki fabularnie rozchodzą się diametralnie po pilocie tego pierwszego. Nie chcąc hejtować lepiej je oceniać osobno...

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 17:20A tak, "dziwne nowe światy" zawsze w cenie ;)

 ;)

annami


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40Że niby grając głosowo są tańsi?

Może takie niegłosowe granie wymaga dodatkowych opłat ;)


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40Pytanie też czy przodująca Federacyjna psychologia i psychiatria nie powinna sobie od ręki radzić z podobnymi problemami?


Na Volcanie może nie ;)Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40On jest zarazem najlepszy (ciekawy wątek SF, istotny rozwój postaci, parę dobrych scen), i najmniej atrakcyjny (bo nudnawy, z dużą ilością emocjonalnego banteru i filleru) z całego DISCO, ale zarazem stanowi dowód, że Discovery nie musi być głupie.

To mam nadzieję, że jednak się w końcu pojawi na SkyShowtimeCytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40Wiesz, zapewne, że to miał być odcinek? Może go jeszcze nakręcą?

Wiem :)

Sprzyjam kolejnemu sezonowi ORV, ale nie wiem, czy zdecydowaliby się na ekranizację.


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40W sumie drugi sezon jest jeszcze w kręceniu. Mogą chcieć dorzucić jakiś podobny finał, czy to w obliczu nieuniknionej cancelacji, czy - jak kiedyś JMS, a niedawno MacFarlane - na wszelki wypadek.


Mogliby - ale to byłby spory przeskok :) I  żeby nie zapeszyli ;), bo z "Orville" to na razie mocno niepewnie wygląda na przyszłość.


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40W zasadzie z SQ, jak z S:1999, wystarczy oglądać pierwszy sezon ;).

Ale  w drugim jest Maya :D


Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 18:40Serial i książki fabularnie rozchodzą się diametralnie po pilocie tego pierwszego. Nie chcąc hejtować lepiej je oceniać osobno...


Takie "zeswingowane" elementy z książek się pojawiają. Choć ja na przykład bardzo lubię całkiem nowy wątek z Cleonami-klonami-triumwiratami :);)

Q__

#22
Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39Na Volcanie może nie ;)

To taki ambasador nie może zaangażować speców z Ziemi (a jak nie on, to jego bardziej empatyczna żona)?

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39Mogliby - ale to byłby spory przeskok :)

Wiele serii ST zna takie przeskoki. I nie tylko one.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39I  żeby nie zapeszyli ;), bo z "Orville" to na razie mocno niepewnie wygląda na przyszłość.

Z drugiej strony po przyszłościowym odcinku B5 dostało piąty sezon (zdaniem wielu - zbędny, ale to inna sprawa.. ).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39Ale  w drugim jest Maya :D

Czyli żeńska odpowiedź na Spocka ;).

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39Takie "zeswingowane" elementy z książek się pojawiają.

Owszem, choć b. mocno zmienione. Na zasadzie pewnego znanego wierszyka wręcz...
http://www.old2.muzarp.poznan.pl/dzialalnosc-naukowa/dzialy/dzial-dokumentacji-i-informacji-naukowej/perly-z-lamusa/perla-13-kiedy-kara-mustafa-czyli-bigos-historyczny/

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 19:39Choć ja na przykład bardzo lubię całkiem nowy wątek z Cleonami-klonami-triumwiratami :);)

To też książkowe. Z "Imperialnej Ziemi" Clarke'a mianowicie.

annami

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 21:01To taki ambasador nie może zaangażować speców z Ziemi (a jak nie on, to jego bardziej empatyczna żona)?


Może zbyt wstydliwa, emocjonalna kwestia ;)?Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 21:01Z drugiej strony po przyszłościowym odcinku B5 dostało piąty sezon (zdaniem wielu - zbędny, ale to inna sprawa.. ).


Dla mnie B5 nigdy za wiele, ORV czy PRO też ;) - choć najnowszego, animowanego B5 jeszcze nie widziałam.

Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 21:01Czyli żeńska odpowiedź na Spocka ;).


I z plusem zmiennokształtności ;)
Cytat: Q__ w 04 Wrz 2023, 21:01To też książkowe. Z "Imperialnej Ziemi" Clarke'a mianowicie.


Ooo, to nie wiedziałam. Muszę w końcu przeczytać, bo już długo u mnie stoi na półce i czeka :)

Q__

#24
Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 21:53Może zbyt wstydliwa, emocjonalna kwestia ;)?

Zawsze można ją załatwić po cichu. Poza tym - Sarek, jakim go Roddenberry przedstawił w znanym tekście o okolicznościach poczęcia Spocka (sic!), sprawiał wrażenie odważnego i otwartego.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 21:53Dla mnie B5 nigdy za wiele, ORV czy PRO też ;)

:)

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 21:53choć najnowszego, animowanego B5 jeszcze nie widziałam.

Obejrzyj, będę ciekaw jak ocenisz ten film.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 21:53I z plusem zmiennokształtności ;)

IMHO to minus, bo naukowo naciągany, choć i tak uzasadniony lepiej, niż w DS9.

Cytat: annami w 04 Wrz 2023, 21:53Ooo, to nie wiedziałam. Muszę w końcu przeczytać, bo już długo u mnie stoi na półce i czeka :)

Przeczytaj. Nie tylko znajdziesz tam wątek genetycznej dynastii, i opis - topornego w swym gigantyzmie - telefonu komórkowego, ale i zaskoczysz się jak współczesna obyczajowo jest to powieść.
https://muzeum.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=2232&page=2#msg335924

kaimada

Strasznie żałuję że będąc Łodzianinem nie miałem możliwości pojawić się na Kapitularzu...

Chciałem poznać Q, ale sobotni ślub brata ODROBINĘ to utrudnił.

Fajnie że generalnie udało się zebrać jak widzę trochę osób i był pozytywny odzew.

Co do młodego pokolenia - wszystko w naszych rękach. Mój syn nie zna miesięcy w roku, ale ekspertem od Star Treka jest już całkiem niezłym. A wspomniane Prodigy uwielbia.

Ps. Rozumiem że po postawieniu tego forum, Q przeniosłeś się tutaj, rozmawiasz głównie sam ze sobą, a trek.pl forum umarło? Reszta siedzi na discordzie? :)

Q__

#26
Cytat: kaimada w 09 Wrz 2023, 22:46Chciałem poznać Q, ale sobotni ślub brata ODROBINĘ to utrudnił.

Pewnie będzie jeszcze sporo okazji...

Cytat: kaimada w 09 Wrz 2023, 22:46Mój syn nie zna miesięcy w roku, ale ekspertem od Star Treka jest już całkiem niezłym. A wspomniane Prodigy uwielbia.

Dawaj go tu, znaczy zaproś ;).

Cytat: kaimada w 09 Wrz 2023, 22:46Rozumiem że po postawieniu tego forum, Q przeniosłeś się tutaj, rozmawiasz głównie sam ze sobą, a trek.pl forum umarło? Reszta siedzi na discordzie? :)

Cóż, nie tylko sam ze sobą, jak widać ;). Reszta siedzi nawet na dwu serwerach Discorda, ale do mnie ta forma nie przemawia (choć jeden sam założyłem), jestem zwierzę forumowe ;). Trek.pl wróciło zasadniczo do stanu sprzed wejścia Phoenixowiczów*.

* Stąd pewnie piotrusiowe zapędy do ratowania Phoenixa - własna strona mu zdycha, więc chce się ogrzać w blasku cudzej, ale jeśli przy tym wykona kawał niezłej modernizacyjnej roboty, to niech mu tam ;).

kaimada

Ja właśnie do discorda nie mogę się przekonać. Traktowałem go jak TeamSpeaka do gier a okazało się że to ma w internecie fora zastąpić...

Dziecka nie zaproszę na forum, bo ma niecałe sześć lat i nie umie czytać. ^^

Co do obecnego forum - ja się nie zorientowałem żeś się tu przeniósł, sądzę że nie jestem jedyny z trek.pl który choć zauważył twą nagłą nieobecność, to nie połączył jej z reaktywacją Phoenixa. Choć ja też wcześniej przecież byłem Phoenixowy. W Polsce po prostu nie ma miejsca na dwa fora o Star Treku bo Q jest tylko jeden.

Q__

Cytat: kaimada w 10 Wrz 2023, 00:33Dziecka nie zaproszę na forum, bo ma niecałe sześć lat i nie umie czytać. ^^

TERAZ nie zaprosisz. Zobaczymy co będzie za ~10 lat ;).

Cytat: kaimada w 10 Wrz 2023, 00:33Co do obecnego forum - ja się nie zorientowałem żeś się tu przeniósł, sądzę że nie jestem jedyny z trek.pl który choć zauważył twą nagłą nieobecność, to nie połączył jej z reaktywacją Phoenixa.

A wystarczyło zajrzeć tu ;):
http://trek.pl/forum/topic/uss-phoenix-startrek-pl/page/8/#post-254801

Cytat: kaimada w 10 Wrz 2023, 00:33W Polsce po prostu nie ma miejsca na dwa fora o Star Treku bo Q jest tylko jeden.

;) ;) ;) Tak serio, to marzę o tym by nie jedno, nie dwa, ale nawet trzy polskie fora o ST radziły sobie frekwencyjnie i ilościopostowo ;) beze mnie :).

Q__

Pamiątkowe zdjęcie uczestników TSF 2023:

https://memory-theta.fandom.com/pl/wiki/Plik:Tsf2023.jpg
(Niestety, zabrakło na nim m. in. Kai'a z żoną.)